За нас изучаването на английски език е нещо повече от преподаване. Става въпрос за увереността на децата Ви да общуват като на игра и да имат достъп до обогатяващ опит и изживяване. С подходящата подкрепа, изучаването на английския език се превръща в едно вълнуващо пътешествие. Ние сме там с Вашите деца на всяка крачка от пътя.
Отлични педагози, с дългогодишен опит, използвайки най-новите програми за обучение по английски език. Благодарение на тях, курсовете по английски език за деца са интерактивни и увлекателни.
Малки групи
За нас е важно учениците ни да се чувстват комфортно и приятно, да могат винаги да разчитат на нас за обратна връзка, помощ и подкрепа. Именно благодарение на малките ни групи можем да подхождаме индивидуално към всеки член на нашето английско семейство!
Ученето на нови неща в курсове по английски за деца
Целта ни е да осигурим среда, в която децата да учат с радост и без прекалена привързаност към самия учебен процес.
Практичност
Всеки, преминал финалния тест в края на своето обучение и притежаващ необходимия брой присъствия, получава безплатен сертификат за владеене на съответното ниво.
Умения,които се придобиват по време на курсове по английски език за деца
През цялото време преподавателите поставят акцент върху подобряването на комуникативните умения на децата, за да ги окуражават да общуват на езика според знанията си.
Често задавани въпроси
Каква е продължителността на учебната програма?
Годишното обучение на деца в LONDON School е от октомври до май.
Колко посещение има в седмицата?
Обикновено децата имат по две посещения през седмицата, всяко по два учебни часа.
Как се компенсира пропуснат урок в групата?
Често препоръчваме на децата ако пропуснат повече от 1 урок поради боледуване, да присъстват на уроците на друга група на същото ниво, но в други дни от седмицата.
Вече 10 години даваме качествено обучение по английски език на Вашите деца и правим нещата по правилния начин:
В LONDON School работят само добри хора и професионалисти
Учебните зали винаги са просторни и уютни
Постоянно подобряваме учебния процес, за да бъде обучението по-ефективно и приятно
LONDON School е езиково студио, в което използваме методите на Сугестопедия, NLP и Neurofeedback, взимаме предвид реалностите на новото поколение и правим обучението максимално ефективно. Децата, израстнали в разширена екранна среда и свикнали да общуват дигитално, имат различни навици, потребности и модели на поведение. Затова в студиото използваме обширното пространство на класните стаи като включваме движението и преживяването в учебния процес и така успешно ангажираме вниманието на малките подрастващи.
В LONDON School използваме само съвременни системи на водещи издателства и подготвяме децата за сертификатите на Cambridge като част от образователната програма.
В LONDON School развиваме комуникативните и социални умения на нашите малки и големи курсисти и подпомагаме бъдещото им професионално развитие.
В екипа на LONDON School работят преподаватели с богат опит в чуждоезиковото обучение, отговорни личности и добри хора.За ограмотяването на най-малките ни курсисти на възраст 5-7 години използваме британската система Jolly Phonics. С нея развиваме ранни умения за четене и подготвяме децата за бъдещи академични постижения. При възрастните усъвършенстваме комуникативните умения като използваме комбинация от методологии, които улесняват учебния процес и го правят ефективен.
Екип
СОНЯ ТОТЕВСКА
Соня Тотевска преподава от години на деца, използвайки най-новите програми за обучение по английски. Отличен педагог, преподавал в най-добрите частни училища в София. Нейните възпитаници са изключително комуникативни благодарение на методите на преподаване, усвоени при участията в международни семинари.
1. Какво Ви дава работата с деца?
Възможност да творя, да пея и танцувам, да рисувам, да бъда различна и на различна възраст всеки ден. И всичко това, докато работя. Харесва ми, че децата оценяват искреността и непринудеността и самите те заразяват с ентусиазма си.
2. Защо избрахте да преподавате в London School?
Защото тук най-после имам възможността да изплозвам всички натрупани с времето знания и умения, за да науча учениците си да ОБЩУВАТ на английски език. В LONDON School децата учат в безстрсеова среда и усвояват езика неусетно, докато се забавляват и състезават със съучениците си.
3. Кое е най-важното нещо, на което искате да научите децата?
Преди всичко на увереност. Харесва ми, когато успявам да накарам учениците си да покажат най-доброто от себе си. Тогава се чувствам сякаш имам „super powers”.
Мис Сара
1. Какво Ви дава работата с деца?
Ако можех да опиша работата си с деца с една дума, това би била думата обич. Децата ме мотивират и радват, когато виждам постигнатия успех.
2. Защо избрахте да преподавате в London School?
Заради свободата в школата да реализирам различни идеи за един забавен и ефективен урок. Ученето е удоволствие за децата, а за нас преподаването още по-голямо.
3. Кое е най-важното нещо, на което искате да научите децата?
Вярата в надеждата и по-доброто за света. Практическото знание, което получават за езика.
МИС ПЕТЯ
1. Какво Ви дава работата с деца?
Обичам английския език и въобще чуждите езици и заедно с децата имам възможността да уча и да се подобрявам и аз.
2. Защо избрахте да преподавате в London School?
LONDON School успява да ангажира децата от най-ранна детска възраст, а на мен предоставя свобода в едно пространство, където имам всичко необходимо да направя учебия процес ефективен и забавен едновременно.
3. Кое е най-важното нещо, на което искате да научите децата?
На свобода в общуването и взаимоотношенията.
МИС АНИ
1. Какво Ви дава работата с деца?
Обичам работата с деца, защото е разнолика, вдъхновяваща и интересна. Обичам неостаряващото чувство на удовлетворение, когато в погледите на децата изгрява радост, самочувствие и ентусиазъм от новите знания.
2. Защо избрахте да преподавате в London School?
London School споделя възгледите ми за ефективно, динамично и модерно образование
3. Кое е най-важното нещо, на което искате да научите децата?
Да ги вдъхновя и мотивирам да обичат знанието и да разкрият красотата на езика
МИЛКО ТОТЕВСКИ
Милко Тотевски преподава английски от няколко години. Преди това е минал по дълъг път от позиции и отговорности в български и международни компании. Той познава добре бизнес процесите в една компания и успява да предаде знанията си на бизнес клиентите ни.
Със Соня Тотевска, мениджър на езиков център и преподавател по английски език, разговаря Елена Страхилова
Ваши колеги изпратиха наскоро протестно писмо до МОН, продиктувано от това, че повторното преминаване към онлайн обучение се отразява много неблагоприятно на дейността им. Някои дори посочиха, че поредното затваряне ги обрича на фалит. Какви са Вашите наблюдения, споделяте ли това мнение на колегите си? Очаквате ли това да се отрази финансово на дейността Ви в спад на посещаемостта и записванията?
За нас ситуацията не е по-различна. Преминаването в онлайн среда на обучение ограбва образователния процес и го прави по-неефективен. Поради тази причина много родители и курсисти предпочитат да изчакат завръщането в класните стаи, за да продължат обучението си. Това важи най-много за дечицата в предучилищна възраст и в начален етап на образование. За тях е важно да усвоят не само знания, но и умения за учене, писане и четене.
Това е изключително трудно в дигитална среда и в този вариант изисква голяма ангажираност и подкрепа от страна на родителите. Възрастните курсисти пък инстинктивно или по навик предпочитат обучението в реална среда. Като резултат приходите намаляват, а в същото време разходите се увеличават.
Вие вече имате опит с дистанционното обучение, лесно ли се осъществява преходът към такъв тип обучение при необходимост? Свързано ли е това с повече инвестиции за Вас?
Да, особено след опита ни през пролетта, преминаването е лесно, тъй като сме технически обезпечени, а преподавателите ни дори в ежедневната си работа в класните стаи използват интерактивни приложения и интернет. Но разходите се увеличиха драстично – между двете вълни на вируса освободихме малките класни стаи и наехме три пъти по-големи, за да осигурим минимум 4 кв. м пространство за всеки обучаващ се, според изискванията и предписанията на РЗИ. В момента тези стаи стоят затворени и не се използват.
Имат ли всички учащи се по Ваши наблюдения достъп до онлайн уроците, достъп до устройства?
В началото на учебната година ние подготвихме вариант както за онлайн, така и за присъствено обучение, и сме разговаряли с всички родители за това. Децата вече имат достъп до някакво устройство, което позволява да се осъществи онлайн обучение, но самото обучение в неприсъствена среда е голямо предизвикателство, защото език се учи с общуване както между преподавателя и децата, така и между самите деца.
Онлайн платформите, колкото и да са добри/ефективни/подобрени, не могат да предоставят свободата и ефективността на личния контакт.
Погледнато от Ваша страна като преподавател по английски език по-лесно ли се работи в електронна среда? А какви са нагласите на децата, лесно ли се yчи език онлайн?
За самите преподаватели е несравнимо по-трудно да вършат своята работа – подготовката на един онлайн час изисква два пъти повече време, за да може материалът да бъде представен и съответно възприет от учениците единствено в електронен вариант. В присъствена среда нашите преподаватели използват всички сетива на децата и пространството на класната стая, за да ускорят и улеснят ученето. Сега 3D пространството е свито в 2D измерението на екрана.
Преди няколко години учениците се впечатляваха от всеки материал, който представяхме мултимедийно, и това определено задържаше интереса им. Днешните деца живеят в електронна среда и онлайн обучението в този смисъл е по-скоро отегчително за тях. Дейностите в класната стая, материалите, изнесени извън учебника под формата на игри и състезания, привличат и задържат вниманието им, но сега са недостъпни.
Смятате ли, че вървим към поврат в системата на образованието? Немалко хора са на мнение, че урочната система в досегашния й вид вече е безнадеждно остаряла и трябва да се премине към съвсем различен тип обучение. Вашето мнение?
Образователната система наистина има нужда от радикални промени, но това не включва непременно онлайн обучение.Трябва да се променят методите на преподаване, да бъдат ориентирани към децата и ангажирането им в учебния процес – да бъдат активни и въвлечени. Аз самата нямам опит като преподавател в държавно училище, наблюденията ми са само от страната на родител.
В частните училища и образователни центрове броят на учениците е малък, до 10–ина деца в група. Затова индивидуалният подход е реално осъществим, преподавателите успяват да достигнат до вниманието на всяко дете и да въвлекат в учебния процес всички чрез използване на теми, които са близки до тях и актуални в ежедневието им.
Как биха могли да се представят уроците в по-интересен и привлекателен вид за съвременните деца?
Когато започнах да преподавам английски език преди 20–ина години, имах късмет да работя при работодатели, които активно търсеха иновативни начини за ранно чуждоезиково обучение. Това ме въвлече в професията и аз никога не спрях да търся верния подход, с който да стигна до своите ученици. Днес всички предлагаме „интересни, интерактивни, комуникативни и ефективни начини на преподаване“.
Всъщност в учебния процес най-важен фактор е личността на преподавателя. Когато децата се чувстват обичани, разбирани, уважавани, те отвръщат със същото. Когато уважават своя преподавател, те искат да чуят и разберат всичко, което той може да им предложи. Иначе, колко интересен и забавен може да е един учител, когато децата имат достъп до всякаква информация в интернет пространството?
Оттук нататък, за да се задържат езиковите центрове, какви промени ще трябва да направят евентуално, според Вас, и въобще как виждате по-нататъшната си дейност?
Най-важното качество според нас е гъвкавостта. Всички работим със скъсени хоризонти, така че стратегия не може да се прави в момента. Държавата досега не предостави помощ за езиковите школи, а ние останахме единствените бизнеси, които изобщо не отворихме след първата вълна през пролетта.
Въпреки усилията си да спазваме мерките, за да запазим присъственото обучение през тази учебна година, един месец след началото се оказахме сред първите затворени бизнеси. Дългосрочността е сведена до 2-3 месеца. За да оцелеем, трябва да се адаптираме към променящата се обстановка, да осъзнаваме променените нужди на самите ученици и да можем адекватно да им отговорим. Дотук се справихме добре и се надяваме да излезем по-силни, когато всичко приключи.
Соня Тотевска е преподавател по английски език и от 6 години ръководи LONDON School of English в София. Завършила е Софийски университет с две специалности – английска филология и индология, и малко повече от 20 години е отдадена на чуждоезиковото обучение.